::: تكريم أعضاء المنتدى ::: | ||||||||||
::: فعاليات المنتدى ::: | ||||||||||
آخر 12 مواضيع | ||||||||||||
|
الإهداءات | |
| LinkBack | أدوات الموضوع | انواع عرض الموضوع |
منذ /07-31-2014, 03:42 AM | #81 |
| حرام يبقى الرقم موجود ف الكشكول ومأكتبوش لو لعبتها تاني هأوصل للماكسسم وعكاشه جايب الماكسسم محدش هيعدي اكبر عائد دااا في الغالب ,, مستنين الصوتيه دي رغم ان الواحد مش بتاع صوت بردوا =(( |
منذ /07-31-2014, 04:10 AM | #82 |
نائب ادارى سابقا | |
منذ /07-31-2014, 04:18 AM | #83 |
مشرف سابق | |
منذ /07-31-2014, 05:04 AM | #84 |
من مبدعى المنتدى | التعديل الأخير تم بواسطة اميره الشعر الشجين ; 07-31-2014 الساعة 05:09 AM |
منذ /07-31-2014, 07:10 AM | #85 |
نائب ادارى سابقا | اخر رقم طلعلي 2149.5 جاري كتابة الحل و يا رب ميطلعش فيه غلط ف الاخر |
منذ /07-31-2014, 08:48 AM | #86 |
نائب ادارى سابقا | بص بقي اول حاجة هشتري مصانع x و a و b بـ الـ 40 مليون بعد سنتين هيكون العائد بتاعهم 9.5 مليون هابيع x بـ 5 مليون + 9.5 بتوعي يبقي معايا 14.5 مليون اشتري بيهم مصنع z و يتبقالي 4.5 بعد تالت سنة هيكون مكسبي من z و a و b يساوي 1+2+2.25 = 5.25 + الـ 4.5 اللي باقيين معايا يبقي 9.75 هاشتري مصنع x تاني هيتبقي معايا 4.75 و كدة معايا مصانع a و b و x و z بعد رابع سنة هيكون المكسب 0.5+1+2+2.25 = 5.75 + 4.75 اللي باقيين معايا = 10.5 هابيع x و z يبقي كدة 5+10+10.5 (اللي معايا) = 25.5 هاشتري بيهم مصنع c بـ 25 و يتبقالي 0.5 بعد خامس سنة كدة معايا مصانع a و b و c يبقي مكسب 2+2.25+2.5 = 6.75 + 0.5 (اللي معايا) = 7.25 بعدين هابيع مصنع c يبقي 25+7.25 = 32.25 ، هاشتري بيهم مصنع d و يتبقالي 2.25 بعد سادس سنة يكون مكسبي 2+2.25+3+2.25 (اللي باقيين) = 9.5 هابيع مصنع d هيكون كدة معايا 30+9.5 = 39.5 ، هاشتري مصنع e بـ 35 ، و بكدة يتبقي معايا 4.5 بعد سابع سنة هيكون مكسبي 2+2.25+3.5+4.5 (اللي باقيين) = 12.25 هابيع مصنع e و بكدة يكون معايا 12.25+35 = 47.25 هاشتري مصنع g بـ 45 و يتبقالي 2.25 بعد تامن سنة هيكون مكسبي 2+2.25+4.5+2.25 (اللي باقيين) = 11 هابيع مصنع g بـ 45 و بكدة يكون معايا 56 هاشتري بيهم مصنع i بـ 55 و يتبقالي 1 مليون بعد تاسع سنة هيكون مكسبي 2+2.25+5.5+1 = 10.75 هابيع i بـ 55 + 10.75 هيكون معايا 65.75 هاشتري مصنع k بـ 65 و يتبقالي 0.75 السنة العاشرة هيكون مكسبي 2+2.25+6.5+0.75 (اللي باقيين) = 11.5 هابيع مصنع k و بكدة هيكون معايا 11.5+65 = 76.5 هاشتري مصنع m بـ 75 و يتبقالي 1.5 السنة 11 يكون مكسبي 2+2.25+7.5+1.5 (اللي باقيين) = 13.25 ابيع مصنع m و بكدة يكون معايا 13.25+75 = 88.25 هاشتري مصنع n و ده هيكون اساسي معايا هو و a و b و مكسبهم علي بعض 2+2.25+8 = 12.25 عشان مش احسبهم كل شوية هاشتري كمان مصنع x و بكدة يتبقي من الفلوس 3.25 السنة 12 هيكون مكسبي 12.25 و 0.5 (من مصنع x) و 3.25 (اللي اتبقالي) = 16 هاشتري مصنع z و يتبقي 6 مليون دولار فـ السنة 13 هيكون مكسبي 12.25+0.5+1+6 (اللي اتبقالي) = 19.75 هابيع مصانع x و z بـ 10+5 = 15 مع الـ 19.75 = 34.75 هاشتري مصنع d بـ 30 و يتبقالي 34.75 فـ السنة 14 يكون مكسبي 12.25+3+4.75 (اللي اتبقالي) = 20 هابيع مصنع d بـ 30+20 يكون معايا 50 دولار هاشتري بيهم مصنع h و مش هيكون باقي حاجة فـ السنة 15 هيكون مكسبي 12.25+5 = 17.25 هابيع مصنع h و بكدة يكونو 50+12.25 = 67.25 هاشتري مصنع k بـ 65 و يتبقالي 2.25 السنة 16 هيكون مكسبي 12.25+6.5+2.25 (اللي اتبقالي) = 21 هابيع مصنع k و هيكون معايا 86 هاشتري مصنع m بـ 75 و مصنع z بـ 10 و يتبقي 1 مليون بعد 17 سنة هيكون مصنع m كمان اساسي معايا فـ المكسب بتاع الاساسيات هيكون 12.25+7.5 = 19.75 هيكون مكسبي 19.75+1+1 (اللي اتبقالي) = 21.75 هابيع مصنع z هيكون معايا 31.75 هاشتري مصنع d و يتبقي 1.75 بعد 18 سنة هيكون مكسبي 19.75+3+1.75 (اللي اتبقالي) = 24.5 هابيع مصنع d و بكدة يكون معايا 54.5 ، هاشتري بيهم مصنع h و يتبقي 4.5 بعد 19 سنة هيكون مكسبي 19.75+5+4.5 (اللي اتبقالي) = 29.25 هابيع مصنع h و بكدة يكون معايا 50+29.25 = 79.25 هاشتري مصنع l بـ 70 و مصنع x بـ 5 و يتبقالي 4.25 بعد 20 سنة يكون مكسبي 19.75+7 = 26.75 >> ده كمان اساسي +0.5+4.25 (اللي اتبقالي) = 31.5 هابيع مصنع x و بكدة يكون معايا 36.5 هاشتري مصنع e بـ 35 و يتبقالي 1.5 بعد 21 سنة يكون مكسبي 26.75+3.5+1.5 = 31.75 هابيع مصنع e و بكدة يكون معايا 35+31.75 = 66.75 هاشتري مصنع k بـ 65 و يتبقالي 1.75 بعد 22 سنة يكون المكسب الاساسي 26.75+6.5 = 33.25 + 1.75 (اللي اتبقالي) = 35 هاشتري مصنع e بـ الـ 35 بعد 23 سنة يكون مكسبي 33.25+3.5 = 36.75 هابيع مصنع e بـ 35 و بكدة يكون معايا 71.75 هاشتري مصنع j بـ 60 و مصنع z بـ 10 و هيتبقالي 1.75 بعد 24 سنة يكون مكسبي 33.25 + 6 = 39.25 >> ده اساسي + 1 (مكسب مصنع z) + 1.75 (اللي اتبقالي) = 42 هابيع مصنع z و بكدة يكون معايا 52 هاشتري مصنع h بـ 50 و يتبقالي 2 بعد 25 سنة يكون مكسبي 39.25+5+2 (اللي اتبقالي) = 46.25 هابيع مصنع h و بكدة يكون معايا 96.25 هاشتري مصنع i بـ 55 و مصنع f بـ 40 و يتبقالي 1.25 بعد 26 سنة يكون مكسبي الاساسي 39.25+5.5 = 44.75 + 4 + 1.25 (اللي اتبقالي) = 50 هاشتري بيهم مصنع h و بكدة ميكونش باقيلي حاجة بعد 27 سنة يكون مكسبي الاساسي 44.75+5 = 49.75 + 4 (مكسب مصنع f) يساوي 53.75 هاشتري مصنع g بـ 45 و x بـ 5 و بكدة يتبقالي 3.75 بعد 28 يكون المكسب 53.75 +4.5+0.5+3.75 (اللي اتبقالي) = 65.5 هاشتري مصنع e بـ 35 و c بـ 25 و يتبقالي 2.5 بعد 29 سنة هيكون مكسبي 53.75+0.5+4.5+3.5+2.5+2.5 (اللي باقيلي) = 67.25 هاشتري اخر مصنعين و هم d بـ 30 و z بـ 10 و يتبقالي 27.25 بعد 30 سنة اكون جمعت مكسب كلهم اللي هو ما يساوي 68.75+27.25 (اللي اتبقالي) = 96 فـ اخر 20 سنة بقي المكسب هيكون 20 في 68.75 = 1375+96 (اللي كانو قبلها) = 1471 و بعد بيع المصانع المكسب يكون 1471+680 = 2151 مليون و بس كدة محدش يفكر يطلع رقم اعلي من ده هيزعل مني |
منذ /07-31-2014, 09:23 AM | #87 |
عضو ذهبي | بص بقا انا بعت واشتريت فى نفس الخطه يارب تطلع صح علشان انا اتشليت بسم الله هشترى f بـ 40,000,000 الربح بتاعها 4,000,000 بعد 5 سنين 20,000,000 هشترى b ارباحها 2,250,000 بعد 3 سنين 6,750,000 هشترى x هيتبقى معايا 1,750,000 + الارباح 1,750,000 + 0,500,000 = 6,750,000 بعد 10 سنين 67,500,000 هشترى j هيتبقى معايا 7,500,000 + الارباح 7,500,000 + 6,000,000 = 13,500,000 بعد 10 سنين 135,000,000 هشترى n هيتبقى 55,000,000 + الارباح 55,000,000 + 8,000,000 = 63,000,000 بعد سنتين 126,000,000 هشترى h + m = 125,000,000 هيتبقى 1,000,000 + الارباح 1,000,000 + 7,500,000 + 5,000,000 = 13,500,000 بعد 12 سنه 162,000,000 هشترى z + A + b + c + d + e = 135,000,000 هيتبقى 162,000,000 - 135,000,000 = 27,000,000 + الارباح 27,000,000 + 1,000,000 + 2,000,000 + 2,250,000 + 2,500,000 + 3,000,000 + 3,500,000 = 41,250,000 بعد 8 سنين 330,000,000 هشترى g + i = 100,000,000 هيتبقى 230,000,000 + الارباح 230,000,000 + 4,500,000 + 5,500,000 = 240,000,000 بعد 5 سنين 1,200,000,000 هشترى k + l = 135,000,000 هيتبقى 1,065,000,000 + الارباح 1,065,000,000 + 6,500,000 + 7,000,000 = 1,078,500,000 بعد 5 سنين 5,392,500,000 وبكده عدوا ال 50 سنه بسلام والحمد لله لو فى غلطه قولى فى حد جاب اعلى |
منذ /07-31-2014, 11:24 AM | #88 |
عضو ذهبي | سووووورى انا حسبتهم لقيتهم 60 سنه عموما انا عملت اقتراحات تانى بنتائج اعلى و 50 سنه بسم الله هشترى f بـ 40,000,000 الربح بتاعها 4,000,000 بعد 5 سنين 20,000,000 هشترىx + A = 20,000,000 الارباح = 0,500,000 + 2,000,000 = 2,500,000 بعد 15 سنه = 375,000,000 هشترى j + k + l + m + n + z = 360,000,000 هيتبقى معايا 15,000,000 + الارباح 15,000,000 + 6,000,000 + 6,500,000 + 7,000,000 + 7,500,000 + 8,000,000 + 1,000,000 = 51,000,000 بعد 10 سنوات = 510,000,000 هشترى b + c + d + e + g + h + i = 260,000,000 هيتبقى 250,000,000 + الارباح 250,000,000 + 2,250,000 + 2,500,000 + 3,000,000 + 3,500,000 + 4,500,000 + 5,000,000 + 5,500,000 = 276,250,000 بعد 20 سنه = 5,525,000,000 يااااااااااااااارب مايكونش فيه غلط طمنى |
منذ /07-31-2014, 12:10 PM | #89 |
عضو جديد | |
منذ /07-31-2014, 12:44 PM | #90 |
مشرفه عالم حواء سابقا | بالتوفيق |
الكلمات الدلالية (Tags) |
مسابقة, أعمال, أفضل, رجل |
الذين يشاهدون محتوى الموضوع الآن : 1 ( الأعضاء 0 والزوار 1) | |
|
المواضيع المتشابهه | ||||
الموضوع | كاتب الموضوع | المنتدى | مشاركات | آخر مشاركة |
اللقاء المصور لحفل توزيع جوائز مسابقة "أعمال السعوديه " الاولى برعاية | ايزي فوركس | الفوركس - الاوراق الماليه - تجاره الاسهم - forex | 4 | 06-27-2016 10:25 AM |
تحيه لعمال مصر / مسابقة عيد العمال | نجم وزهره ومسافات فراق | قسم الخواطر - وهمس القوافى حصرى بقلم الأعضاء | 42 | 04-26-2013 07:06 PM |
مسابقة أفضل دويتو 6 | عاشق ولهان | قسم الخواطر - وهمس القوافى حصرى بقلم الأعضاء | 75 | 03-18-2012 09:13 PM |
ادخلوا باركوا للفائزين في مسابقة أفضل مقطع يوتوب مع تعليق والفائزين في مسابقة أفضل تصميم لفنان | غير الكل | منتدى سجل الاعضاء | 19 | 12-23-2010 09:43 PM |
مسابقة أفضل رد | زنبقة تناجى ربها | صوت الاعضاء - خدمات | 7 | 04-25-2010 01:06 PM |
^-^ جميع المشاركات المكتوبة تعبر عن وجهه نظر صاحبها ,, ولاتعبر بأي شكل من الاشكال عن وجهة نظر إدارة المنتدى ~